Dr AppliCare

Dr AppliCare; is developed to prevent all the potential risks of esthetics & dermatological applications like laser, peeling, micro needling etc. It prevents unwelcome results like; hyperpigmentation, infection, inflamation, redness, itching etc. and also protects the skin from sun exposure with SPF 50.

In short; Dr AppliCare guarantees the succesful results of dermatological applications by protecting the skin from all potential risks including sun exposure and the post-op risks after the applications.

Dr AppliCare products are designed to be used after the dermatological applications, to guarantee the successful results beside protecting the skin from all possible risks and the application itself to controle the process of application. Dermatological applications are aimed to treat and increase the condition of the skin. So, the irritative applications such as; laser, peeling, micro needling, dermabrasion gives controlled harm to the skin.

This is an expected situation but the facts which lead some risks into the process are especially post-op terms. Erythema, burning, itching can be seen after the applications. It is possible to emerge new hyperpigmentation lesions and infection. According to the scientific informations and dermatological literatüre; the postinflammatory hyperpigmentation possibility is 40%*

* * Mc burney Side Effects and Complications of laser Therapy Dermatologiz Clinic 2002;20(ı):165-176

Why Dr AppliCare?

The irritative dermatological applications like laser, peeling, micro needling, dermabrasion etc. lead some reactions in the skin, some can be seen some can not. These reactions; mostly hyperpigmentation, redness, irritation and infection are the subject for all irritative applications like laser, peeling etc.

It is not about the technolocigal superiority of the device and the profficency of the hands that make the application. It is all about the application and the nature of the skin. Sun screen is not enough to prevent these side effects because the sun is not the only fact for them to emerge. The application itself is the main reason for possible risks.

The reason of the difference in the skin colour and darkening over time of a surgical scar at the skin part without any sun exposure. Dr AppliCare is developed to prevent any risks of the applications and protect the skin from harmful rays of the sun during and after the treatment all life long.


As an example for undesirable results after laser application:


As an example for undesirable results after getting the tattoo erased:


AS an example of surgical scar:


Productsa

Generated for the skin which is irritated by esthetics & dermatological applications. Protects the skin from UV with SPF 50. Helps to repair the skin barrier by increasing hydration and decreasing irritation while preventing postinflammatory hyperpigmentation.

Protects hyperpigmentated skin from the sun with SPF 50 and prevents the formation of new lesions. Provides both sun protection and depigmentation treatment support with it’s specific active ingredients.

Protects acne prone skin from the sun with SPF 50 and prevents the formation of new lesions. Provides both sun protection and acne treatment support with it’s specific active ingredients.

Protects the skin with telangiectasia from the sun with SPF 50 and prevents the formation of new lesions. Provides both sun protection and rosacea treatment support with it’s specific active ingredients.

Protects the skin from the sun with SPF 50. Prevents premature skin aging and the formation of wrinkles. Provides both sun protection and antiaging treatment support with it’s specific active ingredients.

Medikal Bilgiler

Sivilce hem ergenleri hem de yetişkinleri etkileyen önemli bir problemdir. Hafif sivilceler kendiliğinden geçer ve iz bırakmaz. Ama ileri akneli olgularda cilt altında nodüler ve kistik yapılar oluşur. Bu akne odakları iyileştikleri zamanda ciltte çukurlar ve düzensizlikler oluşturur. Bu görünüme sivilce lekeleri ya da sivilce izleri denir. Aynı zamanda cilt altı yağ dokusunda da erime olur. Bu geri dönüşümsüz bir süreçtir. Bu yüzden sivilceler daha ciltte izler ve çukurlar oluşturmadan aktif akne aşamasında tedavi edilmelidir.

Aknenin vücutta bıraktığı hasar hem ciltte hem de cilt altı yumuşak dokuda olabilir. Ciltteki çukurlar ve düzensizlikler yanında cilt yıpranmış, gevşek ve cansız görüntüye bürünür. İleri akne olgularında ciltteki problemlere ek olarak cilt altı yağ dokusunda da erime görülür.

Akne tedavisi için etkili tedavi yöntemi lazerdir. Cilt altındaki hacim kaybının tedavisi, dolgu yöntemleri ile çözülebilir. Dolgu; hyaluronik asit ya da yağ dolgusu olabilir. Dolgunun avantajı hem cilt altında kaybedilen hacmin kazandırılması hem de kazanılan bu hacim ile cildin daha gergin ve düzgün görünmesine katkı sağlamasıdır.

Sivilce lekeleri tedavisinde lazer ışını dokuya noktasal odaklar halinde yayılarak cildin yeniden epitelizasyonunu ve cilt altı dokularının yenilenmesini sağlar. Ciltteki bu yenilenme süreci hem ciltteki düzensizlikleri azaltır, hem de cildin kalitesini artırarak daha sıkı bir yapıya kavuşmasını sağlar.

Sivilce lekeleri için işlem 1 ay arayla 4 – 6 seans uygulanabilir. Uygulama sonbahar ve kış aylarında yapılır, yaz ayları tedavi için uygun bir mevsim değildir. Lazer uygulaması sonrası ciltte hafif bir yanma, kızarıklık ve şişlik oluşur. Kısa bir süre sonra cilt normal görünümüne döner. Ertesi gün ciltte toplu iğne ucu gibi kahverengi pullanmalar olur. Ciltteki pullanma 3-7 gün sürer. Bol nemlendirici ve güneş koruyucu krem kullanılması tavsiye edilir.

Sivilce lekeleri izleri tedavisinde uygulama öncesi ve sonrası güneş ışını ve solaryumdan en az 1 ay süreyle uzak kalınmalıdır.

Güneşe karşı özel bir koruyucu krem kullanılmalıdır. Bu koruyucunun mineral filtreli, bol antioksidanlı ve tedavide gerekli etkileri sunabilecek etken maddeleri olan bir koruyucu olmasına özen gösterilmelidir.

Uygulama öncesinde aspirin, isotretionin ve doğum kontrol hapları kullanılmamalıdır.

Yüzdeki ödemi azaltmak için tuzlu soğuk su ile kompres uygulanır. Pullanma dökülünceye kadar her gün 3-4 kez yüze nemlendirici kremler kullanılmalıdır.

Tedavide lazer cihazları, etkin sonuçların elde edilmesini sağlar. Akne izlerinin hem sayısında azalma hem derinliklerinde azalma gözlenir. Yüzeysel akne izleri tamamen geçer ve cilt sıkı bir görünüm kazanır.

Kılcal damarlar cilt içinde uzanır ve cilt yüzeyinden görülmezler. Sıcak ortamda ciltteki kılcal damarlar genişler ve ciltte pembelik oluşur. Soğuk ortamlarda ise ciltteki kılcal damarlar büzüşür ve cilt soluk bir görünüm alır. Bu durum kılcal damar çeperindeki kasların gevşemesi ve büzüşmesine bağlı oluşur. Bazen bu kılcal damar çeperindeki kas yapısı bozulur ve kılcal damar genişler ve bir daha büzüşemez. Genişleyen damar içinde de kan göllenir. Bu durum ciltte örümcek ağı gibi ince, kızarık, düzensiz çizgiler belirmesine sebep olur. En sık neden; güneş, genetik, foto yaşlanma, travma ve benzeri sebeplerdir. Bu durum birçok insanda rahatsız edici bir görünüme sebep olabilir. Kılcal damar çatlaması yaygın olarak yüz ve bacak bölgesinde görülür. Kılcal damar çatlamaları yüzde en sık yanak ve burun kenarlarında mevcuttur.

Lazer ışını ile kılcal damar duvarında termal bir hasar oluşur ve kılcal damar bütünlüğü bozularak içinden geçen kan akımı durur. Vücut hasar görmüş ve kapanmış bu kılcal damar bölgesini temizleyerek vücuttan uzaklaştırır. Eğer kılcal damar ağı çok yaygınsa ya da damar çapı genişse o zaman bu termal hasar kılcal damar ağında ya da damar çapında bir azalmaya neden olur. Bu yüzden optimal bir sonuç için ek seanslar gerekecektir.

Kılcal damar çatlaması için lazer tedavisi kliniklerde kolaylıkla yapılabilir. Her bir seans damar ağının yaygınlığına göre 5-20 dakika aralığında sürer. İnce damarlar tek seansta geçebilir. Ama damar ağı yaygınsa tedavi 2 hafta ara ile 3-4 seans sürebilir.

Lazer uygulaması sırasında hafif bir ağrı olabilir. Soğutucu hava uygulaması bu ağrı hissini azaltır. İşlemden sonra lazer uygulanan bölgede hafif bir pembelik ya da ödem olabilir, birkaç saat içinde kendiliğinden geçer. Hafif bir kabuklanma da olabilir, birkaç gün içinde kendiliğinden geçer.

Kılcal damar lazer ile etkin bir şekilde tedavi edilebilir. Ama tedavi başarısı ve seans sayısı kişisel farklılıklar gösterebilir.

Lazer ile kılcal damar çatlaması yanında hemanjiom ve porto şarabı lekesi diye alınan kılcal damar malformasyonları da tedavi edilebilir. Ancak seans sayısı 4-6 hafta ara ile 8-10 seanstır.

Cilde rengini veren madde melanindir. Ciltteki melanin miktarı cildin rengini belirler. Güneş, yaşlanma, gebelik ve hormonal değişiklikler gibi sebeplerle ciltteki melanin artabilir ve ciltte dağınık şekillerde lekeye sebep olabilir. Bu görünüm birçok kişinin hem iş hem de özel yaşantısını olumsuz etkiler. Bir çok kadın bu lekeli görünümü kamufle etmek amacıyla yoğun kapatıcı ve fondöten kullanır.

Herkesin özellikle yüz olmak üzere güneş gören bölgelerinde bir miktar lekelenme olması gayet normaldir. Ama eğer bu lekeli görünüm çok fazla ise o zaman rahatsız edici olabilir ancak leke tedavisi zahmetli ve zordur.

Birçok kliniğe başvurulduğunda leke tedavisi için uygulanan ilk tedavi yöntemi peelingtir. Ama tek başına peeling uygulaması leke tedavisinde istenilen ve yeterli düzeyde bir sonuç vermez. Cildin % 5’lik üst tabakası zaten ayda bir dökülür. Kimyasal peeling ajanları ise cildin genellikle % 10’luk üst tabakasını soyarlar. Kullanılan ajanın türüne ve konsantrasyonuna göre bu oran artabilir ya da azalabilir. En sık olarak glikolik asit ve trikloroasetik asit (TCA) peelingleri kullanılır. Peeling uygulaması ile cildin yüzeysel kısmındaki leke problemleri çözülebilir. Cildin orta ve derin tabakalarındaki lekelere ise başka yöntemlerle yaklaşmak gerekebilir. Özellikle esmer tenli ya da cilt hazırlığı doğru yapılmayan kişiler peelingten fayda görmeyebilir, hatta işlemden sonra cilt lekeleri daha da artabilir. Bu duruma postinflamatuar hiperpigmentasyon ismi verilir. Bu durum peeling uygulanan alandaki iyileşme sürecinde lekelerin şiddetli bir biçimde geri gelmesine neden olur.

En uygun tedavi yöntemi cildin hem yüzeysel hem de derin tabakalarındaki lekeleri tedavi etmek için lazer ve peeling yöntemlerini kombine etmektir. Çünkü lazer ile hem derin hem de yüzeysel cilt lekeleri tedavi edilebilir. Aynı zamanda postinflamatuar hiperpigmentasyon oluşumu da engellenmiş ya da tedavi edilmiş olunur.

İlk seansta lekeli bölgeye lazer ve leke serumu uygulaması yapılır. Burada amaç; cildin tam kat yenilenmesini ve temizlenmesini sağlayarak cildin lekelerden arındırılmasını sağlamaktır. Aynı anda uygulanan leke serumu ile de kalan lekeler azaltılmaya çalışılır. İlk seansta bile lekelerde ortalama % 20 oranında bir açılma görülür. Bu tedavi ile cildin hem yüzeysel hem de derin tabakalarındaki lekeler tedavi edilmiş olunur. İşlem sonrası ciltte hafif bir kızarıklık ya da 2 gün sürecek hafif bir pullanma olur. Cilt kapatıcıları kullanılabilir. 3 gün sonra cilt normal görünümüne döner.

Son seanslar için ise başka tür peelingler ve farklı tip lazerler uygulanır.

Bu uygulamalardan sonra ciltte hafif bir pembelik oluşabilir. Bu durum risk taşır çünkü bu pembeliğin anlamı cilt altında bazı onarıcı salgıların bulunduğu anlamına gelir. Bu anda güneşe bağlı olmaksızın, cilt altında salgılanan maddelerin kendileri dahi lekeye sebep olabilmektedir. Bu sebeple mutlaka ama mutlaka hem güneşten koruyan hem de leke oluşumunu engelleyen bir koruyucu kullanılmalıdır.

Seans aralarında leke giderici krem ve düzenli güneş koruyucu krem uygulaması yapılmalıdır.

Anti-aging uygulamalar: Antiaging tedavileri ve antiaging uygulamaları, günümüz teknolojisi ile çok üst seviyelere çıkmıştır. Lifting, kırışıklık giderme, kırışıklık tedavisi, yüzdeki sarkmaların toparlanması ve boyun çizgilerinin giderilmesi gibi birçok alanda yüz güldürücü sonuçlar almak mümkündür.

Uygulama çeşitleri

 • Fokuslu ultrason yüz germe
 • Yüz ütüleme
 • İple yüz germe
 • PRP

Cilt yenileme ve yüz gençleştirme uygulamaları, en sık karşılaşılan uygulamalardır. Yüz, boyun, dekolte ve eldeki yaşlanma bulgularının, kırışıklıkların ve çizgilerin giderilmesinde kullanılan birçok yöntem vardır. Bu yöntemler ciltte sıkılaşma, toparlanma yaratır. Cilt tonunu dengeler, lekeleri açar ve cilde canlı, parlak bir görünüm kazandırır. Ciltteki akne, yanık ya da yara izlerinin görünümünde iyileşme sağlanır.

En çok başvurulan antiaging uygulamalar şu şekildedir:

 • Yüz ütüleme
 • İple yüz germe
 • PRP Leke tedavisi
 • Yüz gençleştirme
 • Cilt kırışıklıklarının azaltılması
 • Cilt sıkılaştırılması
 • Sivilce izlerinin azaltılması
 • Cilt yenileme
 • Cilt gözeneklerinin küçültülmesi
 • Ameliyat ya da yara izlerinin azaltılması
 • Cilt çatlaklarının azaltılması

Antiaging Uygulama Çeşitleri

Lazer: Radyasyonun uyarılması ile güçlendirilmiş ışık demetidir.

Amaç;

 • Leke tedavisi
 • Akne tedavisi
 • Yanık ve yara izlerinin tedavisi
 • Çatlak tedavisi
 • Cilt yenileme
 • Dövme silme
 • Kılcal damar çatlaması tedavisi
 • Çil tedavisi

Peeling (Soyma): Derinin hasar görmüş tabakasının yenilenme işlemidir

Amaç;

 • Leke tedavisi
 • Akne tedavisi
 • Cilt yenileme
 • Kırışıklık tedavisi
 • Cilt kuruluğu giderme

Dermabrazyon: Lazer ve kimyasal bir ajan kullanmadan deriye uygulanan mekanik soyma işlemidir.

Yüksek basınçla deriye mikrokristal püskürtülerek derinin yüzeysel tabakalarının aşındırılması prensibine dayanan yöntemdir. Deri zımparalama olarak da bilinir.

Amaç;

 • Leke tedavisi
 • Akne tedavisi
 • Cilt yenileme
 • Kırışıklık tedavisi
 • Cilt kuruluğu giderme

Roller: Mikro iğneli özel silindir sistemi ile derinin üst ve alt tabakalarını etkileyerek, kollajenin arttırılmasını sağlayan yöntemdir.

Amaç;

 • Leke tedavisi
 • Akne tedavisi
 • Cilt yenileme
 • Kırışıklık tedavisi
 • Cilt kuruluğu giderme

Dr AppliCare AppliCalm SPF 50 Cream kullanılmadığı durumda;

Birçok dermatolojik uygulama sırasında (lazer epilasyonda olduğu gibi) hafif ödem, pembelik, yanma hissi ve ağrı olur. Bu durumu azaltmak için;

 • Lokal anestezik kremler veya soğuk hava kullanılarak azaltılabilir.
 • Oluşan ödemi azaltıp cildin nemlendirilmesini artırmak amaçlı soğuk su tatbik edilir.
 • Her gün düzenli ve duş sonrasında cilde bol miktarda pomad kullanılır.
 • İlk hafta içinde temizleme ve nemlendirme işlemi günde 3-4 kez tekrarlanmalıdır.

Yine de uygulama sonrası alınan tüm bu önlemlere rağmen ciltte leke oluşumu çok sık karşılaşılan bir durumdur. Çünkü bu önlemler sürekli uygulama için uygun değildir. Üstelik uygulanacak ürünler lekeyi engelleyen özel içeriklere sahip değildir. Bu uygulaması zor ve zahmetli yöntemler yerine yapılması gereken en doğru yaklaşım; tüm bu hassasiyeti azaltarak üst düzey konfor sağlayan Dr AppliCare AppliCalm SPF 50 Cream kullanmak ve bu sayede uygulamaların bu olumsuz risklerine karşı cildi korunaklı hale getirmektir.

Expert Opinions

Catalog


Contact Us

Merkez Ofis

Cevizli Mahallesi, Zuhal Caddesi, A-1 Blok, No:46, Kat:3 Daire:13 Maltepe / İSTANBUL

0850 577 0 246 (BIO)

info@drapplicare.com


Distribütör olmak için

BIO BOSPHORUS DİSTRİBÜTÖR PROFİLİ

Mesaj Gönderin